ثانیه های انتظار پشت چراغ قرمز را تاب بیاور …

عادت های خوب زیاد دارم و عادت های بد هم.

از عادت های بدم اینکه همراه با غذا آب می خورم. در غذا زیاد فلفل می ریزم. شب ها دیر می خوابم و صبح ها زود بیدار می شوم. کتاب هایم را به کسی امانت نمی دهم. موبایلم را در خانه جا می گذارم. زیاد ساعت مچی می خرم.

وعادت های خوبم بیشترند؛ خیلی بیشتر. کتاب می خوانم. ورزش می کنم. کاری را که شروع می کنم تا انتها ادامه می دهم. کمتر حرف می زنم و بیشتر عمل می کنم. بد قولی نمی کنم.

 و عادت هایی هم دارم؛ که نمی دانم خوب هستند؛ یا بد. از دستفروش ها خرید می کنم. مخصوصا اگر کودک یا سالخورده باشند. ماشینم پر است از فال هایی که هیچ وقت بازشان نکرده ام. پیرمردی که در پیاده روی میدان محسنی لیف می بافد؛ کودکان گل فروش سر چهارراه ها، چسب زخم های بی نام و نشان دختر بچه ها، همه و همه مرا به توقف وامی دارند.

و امشب جوانی با دست های سوراخ سوراخش، به شیشه ی ماشین می زند. یک اسکناس پنج هزار تومانی به برادرم دادم. شیشه را پایین کشید و به دست های سوراخش داد. گفتم:« شنیده بودم؛ کراک بافت پوست را تخریب می کند؛ امّا...آه » و بغض گلویم را فشرد. برادرم جواب داد: «و تو کمک کردی یک سوراخ به او اضافه شود و یک قدم به مرگ نزدیک تر...»

نمی دانم؛ شاید باید این عادتم را کنار بگذارم.

ثانیه های انتظار پشت چراغ قرمز را تاب بیاور... شاید که دارند آرزوی کودکی دست فروش را برای یک دقیقه کاسبی بیشتر برآورده می کنند.

شاید...

 

 

/ 25 نظر / 67 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهسا

ایناکه عادتهای بدنیستن.کسایی رومیشناسم عادت بددارن درحد تیم ملی[وحشتناک]

امین

گرچه شما به برادر لطفی نکردید ولی مطمئنا اشکال از جای دیگه آب میخوره... معمولا در جدال احساس و عقل،اکثر آدما احساسو قبول میکنن(من جمله خودم)متفکر در ضمن س.ش خانم!من اکثر اوقات آشم!!!نه،ببخشید...آفم!آدم!آغم!آکم!!آسم!!یادم رفت چی بود؟آها...خرخون آپم.فقط وبم یه حکایتی داره و حکایتشم اینه که دو پست اول من همیشه اولن و در واقع من آشام!آپام لبخند بعد از این دوپستن.با تشکرات!!!!نیشخند

خط سوم

این تردید شما رو منم دارم که آره یه نه؟! جمله بولد شده فوق العاده بود لایک

یار مهربان

سلام برخی از عناوین خوب و بد بایست جابجا بشه مثلا"زیاد فلفل خوردن" چون من هم همین طورم اما در مورد عادت خوبی هم با برادرتان موافقم ادم نبایست به هر کسی کمک کنه

اندراحوالات من و اینجانب

راستش منم خیلی عادتهای بد داریم یعنی همه مون داریم . مهمترین عادت بد من اینه که دور چیزها و کسانی که دوستشون دارم یه حصار فولادی میکشم . میدونم بده ولی تا به حال نتونستم ترکش کنم . عادت خوبم ، فک نکنم داشته باشم . والا . . .

بهاره

من هم هر روز به یک بچه که ترازو جلوش گذاشته پول میدم ... ولی رو ترازو نمیرم ... یه روز 5 تومن از جیبش درآورد گفت آجی ماله شماست ... بابام گفته پس بدم بهتون ... ما صدقه نمیخایم [ناراحت]

جودی (مخمل اباد

سلام شاید پشت چراغ ....

باران و سیب

سلام من با برادرتون موافقم. یک بار همین اتفاق برای من پیش آمد.خیلی ترسیدم. ازوحشت داشتم می مردم. ترو خدا این کاررو نکنید...

رحمان مولایی

سلام با یه عاشقانه غار نشینی به روزم اگه بیاین خوشحال میشم

ساحل آسمان

سلام......خیلی جالب بود .....قلم زیبایی دارید...[گل]موفق باشید